Galopem do Sukcesu
 
Zbuduj trwałe źródło energii, dzięki któremu spełnisz zamierzone cele.
Galopem do Sukcesu to dwudniowy warsztat rozwojowy opierający się na koncepcji Horse Assisted Education.
Słubice, najbliższe terminy:
30.06-01.07.2018
18-19.08.2018
10-osobowa grupa. Tylko dla kobiet.
Emocje, działanie, sukces
Czy widzisz połączenie między swoim nastawieniem, działaniami, które podejmujesz i sukcesem, który osiągasz?
Większość z nas odpowie na to pytanie twierdząco. Chcąc osiągnąć jakiś cel- zbudować biznes, zrzucić wagę, naprawić relację z bliską osobą- uświadamiamy sobie, że stałe podejmowanie działania to jedyny sposób na osiągnięcie sukcesu. Wtedy też zauważamy, że ciągłe działanie- w dodatku takie, które realnie przybliża nas do celu- wymaga od nas znacznych nakładów energii i wytrwałości. Nie ma miejsca na zwątpienie czy negatywne emocje.
Ale skąd wziąć w sobie tyle siły? 
To pytanie, które rzadziej lub częściej zadaje sobie każda osoba dążąca do celu. Jasne, internet jest pełen motywacyjnych materiałów. Ale jak wykorzystać je w prawdziwym życiu, kiedy znowu odnotowujemy w firmie słabszy miesiąc, w życiu prywatnym nie układa się po naszej myśli, albo nie możemy liczyć na wsparcie otoczenia? To czas, w którym podejmowanie działania jest szczególnie ciężkie. Wiemy, że musimy działać, aby iść do przodu, próbujemy się do tego nawet zmusić, ale nie jesteśmy w stanie.
Patrzymy na siebie z boku i myślimy, że w stronę sukcesu kroczymy co najwyżej żółwim tempem.
Jest jednak dobra wiadomość.
Nie musimy zgadzać się na taki stan rzeczy. Każda z nas jest w stanie nauczyć się kierować swoimi emocjami i myślami tak, aby zbudować długotrwałe źródło energii dla naszych działań. Każda z nas może zmierzać galopem do sukcesu.
A najlepszą drogą jest...
Horse Assisted Education 
Jest to innowacyjna metoda uczenia się ludzi, w której uczestniczą konie. Jej istotą jest stworzenie przestrzeni, w której możemy doświadczyć siebie w relacji z koniem. 
Ten sposób nauki odbywa się poprzez doświadczenie. Uczymy się tak od dzieciństwa, angażując całą naszą osobę w poznawanie świata czy rozwijanie jakiejś umiejętności. W odróżnieniu od metody nauki znanej nam ze szkoły, ta uruchamia nie tylko intelekt, ale też intuicję, świadomość doznań płynących z ciała oraz emocje, które utrwalają to, czego się nauczyliśmy. W ten sposób uczymy się chodzić czy jeździć na rowerze, to także naturalny sposób uczenia się zachowań społecznych i postępowania z innymi.
"Ścieżką do sukcesu jest podjęcie ogromnego, zdeterminowanego i silnego działania"
Tony Robbins
Kluczem do sukcesu jest podejmowanie działania.
Sposobem na najskuteczniejsze działanie jest natomiast stworzenie trwałego, wewnętrznego źródła energii. A najłatwiej tego dokonać za pomocą nauki przez doświadczenie, którą oferuje Horse Assisted Education.
Nie musisz wierzyć nam na słowo, że ta metoda działa. Zostało to potwierdzone naukowo, a oto kilka faktów:
Jaak Panksepp, neurobiolog z Washington State University, udowodnił, że podczas ćwiczeń z końmi w mózgu człowieka angażuje się układ limbiczny, odpowiedzialny za emocje, pamięć długotrwałą i ruchową.
Zespół badaczy, któremu przewodniczyła Amy V. Smith, odkrył, że konie potrafią rozpoznawać ludzką mimikę oraz mowę ciała i odpowiednio reagować na nią .
Naukowcy z brytyjskiego University of Sussex wykazali, że w obecności koni człowiek osiąga koherencję serca- stan, w którym serce, mózg i reszta układu nerwowego działają synchronicznie w równowadze, co pozwala na regenerację ciała i dłuższe utrzymanie zdrowia.
Badania przeprowadzone przez Marie Bourjade z Université Toulouse wykazały, że w stadzie koni nie istnieje jeden przywódca, ale każdy koń z grupy może zainicjować ruch grupowy oraz, że konie komunikują się ze sobą i wspólnie podejmują ważne decyzje, stanowiąc dla ludzi model idealnej spójności.
To tylko kropla w oceanie faktów wskazujących na niesamowity wpływ koni na nas, ludzi.
Dlaczego konie?
Zwierzęta te mają naturalne predyspozycje, aby być “lustrem” dla naszych zachowań. Odczytują naszą mowę ciała, emocje, a nawet myśli. Dzięki ich reakcjom możemy spojrzeć na siebie obiektywnie: sprawdzić, czy nasze nastawienie jest spójne z celami, do których dążymy. Zauważamy wtedy, które emocje i myśli pomagają nam w dążeniu do celu, a które są kłodami kładzionymi przez nas same na drodze do sukcesu. Jesteśmy w stanie świadomie zdecydować, które z nich będziemy pielęgnować, a które zostawiamy za sobą.
Poznaj konie trenerów:
Rola coachów  przy metodzie Horse Assisted Education
Najważniejszym aspektem programów rozwojowych z końmi jest przyjęcie fundamentalnej zasady, że to koń jest trenerem. My, prowadzące, wspomagamy proces uczenia się poprzez przewodniczenie ćwiczeniom i wykorzystywanie takich narzędzi coachingowych, jak słuchanie, zadawanie pytań i odzwierciedlanie tego, co się dzieje. Wnioski i refleksje płynące z ćwiczeń wnoszą sami uczestnicy. Naszym celem nie jest więc przekazywanie jakiejś wiedzy, ale stworzenie najlepszych warunków do odkrywania jej. Takie podejście jest odmienne od powszechnie przyjętej roli trenera, który „wie jak powinno być”. Umożliwia to przekazanie odpowiedzialności za rozwój osobie szkolącej się, przyśpieszenie procesu uczenia się i odkrycie nowych perspektyw.

Jak wyglądają warsztaty?
Podczas warsztatów zapraszamy Cię do szeregu doświadczeń z końmi z ziemi, które wykonuje się opcjonalnie w parach, indywidualnie bądź w grupach. Ćwiczenia te mają na celu stworzenie przestrzeni do doświadczenia, zaobserwowania zachowań, emocji oraz wyciągnięcia wniosków, jakie zachowania rzeczywiście są zgodne z Twoimi wewnętrznymi zasobami, wartościami, misją życiową i należy je wzmacniać, a które nie wynikają ze świadomych wyborów, a są swego rodzaju "maską" w której nie czujesz się komfortowo. Praca w nucie Horse Assisted Education nie wymaga wcześniejszego, jakiegokolwiek doświadczenia jeździeckiego czy też kontaktu z końmi, ponieważ w czasie warsztatów uczestnicy nie dbają o pielęgnację koni, nie uczą się o ich zachowaniach, ani na nie nie wsiadają.
W cenie 1500 PLN otrzymujesz 2 dni warsztatów opartych o metodę Horse Assisted Education, a w tym:
 Indywidualny coaching
 Coaching w grupie
 Praca z końmi-trenerami
 1 nocleg w pensjonacie Leśniczówka w Drzecinie
 Wyżywienie: obiad i kolacja pierwszego dnia, śniadanie i obiad drugiego dnia, dostęp do przekąsek
Słubice, 30.06-01.07 lub 18-19.08.2018
Imię
Adres e-mail
Numer telefonu
Termin warsztatu
Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Ośrodek Świadomego Życia sp. z. o. o. w celach niezbędnych do zapisania się i udziału w warsztatach.
Poznaj prowadzące!
Jagna Wrzosek, freemindhorse.com
Jestem coachem, facylitatorem HAE, instruktorem jazdy konnej i farmaceutką. Konie pojawiły się w moim życiu w pewnym ważnym, a zarazem bardzo trudnym momencie. Dzięki nim wkroczyłam na drogę, którą wciąż podążam, drogę rozwoju. Z poturbowanej fizycznie i psychicznie bizneswoman stałam się kobietę świadomą swojej wewnętrznej siły, budującą zdrowe relacje, podejmującą świadome wybory. Pomoc moim podopiecznym w osiąganiu ich celów stanowi dla mnie największe źródło satysfakcji.
Beata Kurach, greenwindowmind.com
 Jestem coachem, facylitatorem HAE, trenerem oraz doradcą biznesowym. Pracowałam na stanowiskach kierowniczych w firmach: Colgate-Palmolive Poland, Sony, Baxter oraz Amcor.  Konie wprowadziły w moim intensywnym, zawodowym świecie więcej spokoju, dystansu i samoświadomości. Odkryłam ich autentyczność i ogromny wpływ jaki wywierają na ludzi. Towarzyszenie w roli coacha i facylitatora HAE ludziom i koniom w ich pełnej mocy relacji oraz obserwowanie zachodzących przemian, to dla mnie bezcenne źródło energii, nauki i inspiracji. 

Opinie dotychczasowych uczestników
„„W doświadczeniu z końmi odnalazłam prawdziwy kontakt, bycie w relacji tu i teraz. To zostanie na zawsze w moim sercu i sama myśl o tej chwili budzi moje wzruszenie”.
Patrycja
„Bardzo odpowiadał mi sposób wprowadzania koni do poszczególnych tematów warsztatów, przy jednoczesnym braku presji i oceniania. Każdy miał dzięki temu szansę poznania swoich mocnych, ale i słabych stron bez poczucia skrępowania czy wstydu. Uświadomiłam sobie, że nie zawsze trzeba robić coś szybko i nie trzeba być doskonałym”.
Karolina
„Ten cykl warsztatów był mi bardzo pomocny i odkrywczy. Uporządkowałyśmy chaos w mojej głowie, wyciszyłyśmy negatywne emocje, odwróciłyśmy błędne przekonania i odkryłyśmy kogoś ciekawego i wartościowego we mnie :) Gorąco polecam każdemu, kto potrzebuje zrobić audyt samemu sobie".
Malwina
Słubice, 30.06-01.07 lub 18-19.08.2018
Imię
Adres e-mail
Numer telefonu
Termin warsztatu
Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Ośrodek Świadomego Życia sp. z. o. o. w celach niezbędnych do zapisania się i udziału w warsztatach.
Miejsce warsztatu
Warsztat odbędzie się w miejscowości Drzecin znajdującej się obok Słubic. Jest to tuż przy granicy z Niemcami, z dala od miejskiego zgiełku, w zaciszu pięknych lubuskich lasów i malowniczych krajobrazów. 
Masz pytania?
Z przyjemnością na nie odpowiemy! Możesz się z nami skontaktować:
Telefonicznie: +48 501 021 920
Zapraszamy także na stronę wydarzenia na Facebooku.

Do zobaczenia!
 
Copyright 2018- Freemindhorse - Wszelkie prawa zastrzeżone